sme 0
rokov na trhu
cez 0
vyrobených zariadení
viac ako 0
spokojných klientov
sme # 0
na slovenskom trhu

Spoločnosť IDD Bratislava už viac ako 30 rokov prináša na trh inovatívne zariadenia pre vinársky priemysel v najvyššej kvalite. Dnes je IDD najväčší slovenský výrobca vinárskych zariadení z nerezovej ocele. Zameriava sa na tri základné oblasti výroby:

  1. Výroba zariadení na prvotné spracovanie hrozna (príjmové násypky, scedzovacie nádrže,…),
  2. Fermentačné a skladovacie nádrže,
  3. Riadiace systémy na kontrolovanú fermentáciu muštov.

Spoločnosť IDD Bratislava založil Anton Hrdlička spoločne so štyrmi spolupracovníkmi ešte pred rokom 1989. V oblasti vinárstva mal už vtedy množstvo skúseností. Firma vznikla tak, ako to bolo v tých časoch bežné – na kolene. Anton Hrdlička s výrobou začal v pivnici rodinného domu, až neskôr sa firma presťahovala na Dúbravskú cestu do areálu SAV, kde sídli dodnes.

IDD Bratislava je v súčasnosti jednotkou na slovenskom trhu a vo svojej oblasti prakticky nemá konkurenciu. Vďaka vynikajúcej kvalite a rozumnému pomeru ceny a výkonu sa podarilo firme úspešne preniknúť aj do sveta: okrem európskeho trhu dnes prijíma zákazky aj z Ruska, viacerých afrických štátov, či USA.

KNOW-HOW A INOVÁCIE

Know-how spoločnosti sa zakladá najmä na vlastných, originálnych riešeniach, ktoré sú z veľkej časti chránené patentmi a priemyselnými vzormi. Uľahčujú prácu, zlepšujú technické vybavenie zariadení, či umožňujú pohodlnejšiu manipuláciu a údržbu zariadení. Sú overené časom a množstvom spokojných zákazníkov.

V budúcnosti sa chceme zamerať najmä na vývoj a výrobu nových typov vinifikátorov a kryomaceračných nádrží, ktoré tiež patria medzi naše vlastné vynálezy. Počas piatich rokov sme sa intenzívne venovali ich testovaniu a dnes sme presvedčení o tom, že budú znamenať revolúciu v spracovaní hrozna.

BUDÚCNOSŤ VÍNA JE V KVALITNEJ VÝROBE

Základným trendom v konzumácii a vo výrobe vína je zvyšovanie nárokov na kvalitu. K slovu sa dostávajú čoraz viac poctiví producenti a samozrejme, rovnako, ako aj v každej inej technologickej oblasti, aj vo výrobe vína sa objavuje z roka na rok viac inovácií. Najnovším trendom vo vinárstve je čo najšetrnejšie spracovanie hrozna pri zavedení teplotných procesov.

Výroba kvalitného vína je umenie, ktoré závisí od mnohých faktorov; kvality hrozna, schopnosti a profesionality vinára či množstva jeho skúseností. Rovnako dôležité sú aj technologické zariadenia výroby. Našim zákazníkom vždy odporúčame, aby sa so zariadeniami, o ktoré majú záujem, vopred dokonale oboznámili priamo v našej výrobe a mohli si tak zvoliť optimálne riešenie, ktoré bude spoľahlivo slúžiť po generácie.

Naše prvenstvo na slovenskom trhu sme získali vďaka nekompromisnému prístupu k výberu materiálov, dokonalému vypracovaniu detailov a optimálnym konštrukčným riešeniam. Naše zariadenia umožňujú našim klientom dosahovať tie najlepšie výsledky. Zakladáme si na funkčnej a jednoduchej konštrukcii, dlhej životnosti, nenáročnej sanitácii a údržbe, ktoré ocení každý vinár.

Anton Hrdlička
zakladateľ a konateľ spoločnosti

Jednou z našich najsilnejších zbraní je starostlivosť o zákazníka. V našom prípade však ide skôr o veľmi blízky vzťah s klientmi, ktorý udržujeme nepretržite. Výroba vína nie je len o technológiách, je to umenie. Vieme počúvať a vieme, že potreby našich klientov sa menia v čase. Snažíme sa im neustále prinášať presne také riešenia, aké v danej chvíli potrebujú.

Sabina Barborjak
obchodná riaditeľka IDD Bratislava

Nákupný košík
Návrat hore